LOCAL TV Příbor - lokální vysílání televize příbor, městská televize, zpravodajství a informace

www.televize-pribor.cz

 
Wednesday 02/20/19
Svátek má Oldřich

Nejnovější dokumenty

06. týden 2019, 2. - 8. 2.
05. týden 2019, 26.1.-1.2.
04. týden 2019, 19. - 25. 1.
03. týden 2019, 12. - 18. 1.
VIDEOKRONIKA OHLÉDNUTÍ za r. 2017


Místo pro vaši reklamu
zdeDůležité kontakty

Local TV Příbor (tipy do zpráv a náměty na reportáže):
+420 776 725 909
televize-pribor@seznam.cz


DUYVIS VIDEO (kamera, zvuk):
+420 608 738 793
nedoma.duyvis@seznam.cz


Informační centrum Příbor (informace o městě Příboře):
556 455 442
mic@pribor-mesto.cz2015, 05. akce - víkendové

VÍKEND V PŘÍBOŘE PRO SPORTOVCE, DĚTI I DOSPĚLÉ

Víkend nabitý akcemi pro všechny - každý si mohl vybrat.
***Začalo to už v pátek večer Nocí kostelů. Nádherný program nabitý hudbou i zpěvem, tři výklady, týkající se kostela, výstup na věž, nádherné ornáty - překrásné - vykládané perličkami a sklíčky, korálky..., k nahlédnutí liturgická literatura a též fotky kostelů a kaplí v Příboře Stanislavy Slovákové - to vše byla výjimečná Noc kostelů. Přišli na ni nejen Příboráci, ale i hosté z jiných měst. Organizátory byli za příborskou farnost Jan Monsport ml. a pan farář Jindřich Švorčík.
FOTO: Stanislava Slováková
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.813941805355343.1073742020.100002185944344&type=1
V sobotu po snídani jste měli tři možnosti - podle toho, co vás baví nejvíce.
***Pokud rádi sportujete a baví vás fandění, pak u sokolovny se hrálo předposlední kolo nohejbalové ligy. Některé zápasy byly opravdu napínavé!Areál sokolovny působil velmi přívětivě, krásně uklizeně a bylo fajn, že místo, kde bývá Valentinská pouť, "nezahálí". Nohejbalisté - většinou bývalí, někteří ale i současní fotbalisté hrají ligu každých 14 dní!
***Nebaví-li vás sport, možná vás zajímá, co nám kolem Příbora roste a které rostliny, květiny, trávy lze využít v kuchyni.... Člověk se někdy opravdu diví. Taková sedmikráska v polévce - nejenže krásně ozdobí, ale i chutná... nebo popenec místo cibulky, když vám cibule dojde... Nevím, jestli právě o tom se hovořilo na dopolední procházce do přírody, kterou pořádalo sdružení Příbor v pohybu s Ivanou Paukertovou, ale o divoce rostoucích planých a přitom jedlých rostlinách se na vycházce hovořilo.
Asi padesátka zájemců se sešla ráno u piaristického kláštera a vydala se na cestu - na seznámení se s rostlinkami upotřebitelnými v kuchyni.
www.priborvpohybu.cz
***Komu se nechtěla do přírody, mohl zůstat ve městě a nakouknout do muzea. Sídlí v klášteře a tentokrát přímo uvnitř proběhl Den se starými technologiemi. Muzejníci během dopoledne - až do 13. hodiny představovali archaické zaniklé rukodělné technologie s využíváním přírodních surovin v lidové kultuře Beskyd. Přicházeli dospělí, ale houfně také rodiny s dětmi. Každý - bez rozdílu věku si mohl vyzkoušet práci na starobylém soustruhu, podíval se na zpracování choroše a vyzkoušel pokrývku hlavy z něj vyrobenou. Zejména muži zkoušeli ukroutit provaz, a s napětím pozorovali společně s dětmi, jestli se podaří dřívky vykřesat jiskřičku a zapálit světýlko. Děvčata, ale nejen ona, tkala prastarou technikou, nebo si zkoušela upříst nit na kolovrátku. Děti měly radost z vlastnoručně vyrobené panenky z trávy a některé zvládly za pomoci rodičů a prarodičů i výrobu kabelky z kůry stromu! Nutno dodat, že i dospěláci měli radost, když si taštičku vyrobili. Všichni se pak dozvěděli, jak ti naši předci byli šikovní!!! A též, proč musela upředená tkanina projít nejdříve valchou a proč právě valchy měly v textilním průmyslu nezastupitelné místo. Autor pořadu Václav Michalička osobně předváděl,jak utkaná látka praním na valše mění svou strukturu - z nepříjemné kousavé a krabaté látky se stával krásně měkoučký materiál....Po celý čas od 9. do 13. hodiny v Muzeu Příbor hrál valašský gajdoš Petr Sovják.
FOTO:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.813999935349530.1073742021.100002185944344&type=1
***A do čtvrtice -:) - ve 13 hodin se slavnostně otevíralo hřiště v Klokočově - hřiště s novými hermími prvky pro děti. Otevření areálu bylo spojeno se Dnem dětí a také s kácením májky. Dospělí ve spolupráci s většími dětmi - děvčaty i chlapci připravili pro ty menší řadu soutěží! A nejen to organizátoři přišli oblečení buď jako pohádkové postavičky, nebo jako zvířátka - a to se těm nejmenším velice líbilo!!! A co teprve soutěže se sladkou odměnou. Akci pořádalo občanské sdružení Klokočova, pásku přestříhávala místostarostka Příbora Dana Forišková.
Počasí Klokočovjanům přálo až do podvečera, pak se spustil prudký déšť. Naštěstí to bylo ve chvíli, kdy se děti už pomalounku chystaly do postýlek.
A předpokládáme, že se stihl prodat i výborný guláš a řada připravených dobrot.
30. 5. 2015

I NEDĚLE SE DNEM DĚTÍ STÁLA ZA TO, už samotné dopoledne s aktivitami a představemím střediska volného času LUNA a s aktivitami sociálních služeb v Příboře měla velký ohlas a musím říct, že podle ohlasů rodičů s dětmi se velmi líbila. Dopoledne se skutečně vydařilo!!!
Odpoledne už bylo jen pokračováním toho, co lidi příjemně ráno naladilo. Jakmile vyjde tisková zpráva,uvidíte ji tady.
Zatím se podívejte, jak si přišla část Dne dětí zdokumentovat Stanislava Slováková
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.814818898600967.1073742022.100002185944344&type=1
a pěkné - moc pěkné fotky pořídil pan Lubomír Jurečka z Fotoklubu Příbor. Jsou vystaveny ve výloze domu č. 11 na náměstí a některé z nich uvidíte v úterý večer i na našich stránkách. Opravdu stojí za to!
Fotky také zveřejnilo město - organizátoři. Autor není uveden.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.731445883632785.1073742092.360576860719691&type=1
2. 6. 2015, Irena Nedomová


TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA PŘÍBORA - 3. 6. 2015
Jak oslavilo město Příbor Mezinárodní den dětí?

Dalo by se říct, že dvěma akcemi.

V neděli 31. května uspořádalo v městském parku ve spolupráci se střediskem volného času Luna Příbor DEN DĚTÍ.
Zábavný den plný her a soutěží, kdy si děti mohly vyzkoušet dovednost chůze na chůdách, střelbu z luku, projet slalomovou dráhu na koloběžce nebo trojkolce a na závěr dopoledních stanovišť poskládat puzzle. Ve svých krátkých vystoupeních se představily děti zájmových kroužků. Nechybělo ani oblíbené malování na obličej.
Mezi dětmi se procházeli v průběhu celé akce 3 krásní velcí maskoti Ovečka Shaun, klaun a Šmoula.
V odpoledním programu si děti na stanovištích „z pohádky do pohádky“ vyzkoušely zručnost a šikovnost při dobývání hradu, skládání pohádkových kostek a házení obručí na dračí hlavy sedmihlavému drakovi. Po celou dobu akce děti skákaly na nafukovacích atrakcích a mohly si z barevného písku vytvořit obrázek v rámci pískohraní.
Dne dětí se v době od 10 hodin do 14 hodin zúčastnili také poskytovatelé sociálních služeb ve městě a zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny.
Všeobecná zdravotní pojišťovna, která mimo jiné představila Klub pevného zdraví VZP, si pro zájemce připravila bezplatné měření svalů, tělesného a viscerálního tuku a měření krevního tlaku.
Činnost sociální služby - domova pro seniory prezentovala vedoucí sociálního úseku Domova Příbor, příspěvková organizace. Zástupci služeb sociální péče z domova pro seniory si pro návštěvníky Dne dětí připravili zábavnou variantu mini kuželek, která zpestřuje volné chvilky seniorů v domově a která také při prezentaci pobavila děti a dospělé.
Pečovatelskou službu v terénu a v domech s pečovatelskou službou v Příboře, včetně domácí zdravotní péče, představovala zástupkyně Diakonie ČCE – střediska v Ostravě, Pečovatelské služby Příbor.
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, detašované pracoviště Nový Jičín, představovalo osobní asistenci pro osoby se zdravotním postižením a Občanskou poradnu Nový Jičín, kontaktní místo Příbor, kde se občané mohou dotazovat na sociálně právní poradenství v oblastech pracovního nebo rodinného práva, zadluženosti, exekucí a na další sociálně právní otázky.
Jako každým rokem byla pro malé i velké návštěvníky připravena zajímavá prezentace potřebných a praktických pomůcek, které klientům se zrakovým postižením zapůjčuje Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, detašované pracoviště Nový Jičín. Tato organizace rovněž svým klientům poskytuje sociálně právní poradenství včetně organizování sportovních, vzdělávacích a poznávacích akcí.
Sociální pracovnice odboru sociálních věcí Městského úřadu Příbor v průběhu dne dospělé zájemce informovaly o sociálních službách v Příboře a okolí. Mimo jiné představovaly Senior slevenky pro seniory starší 55 let a Euroklíč, který mohou při cestování nejen v České republice, ale v řadě jiných zemích Evropy, používat osoby se zdravotním postižením a rodiny s dětmi do tří let věku dítěte. Rovněž se objevovaly dotazy pro přijetí do domů s pečovatelskou službou, na tísňovou péči aj.
Zlatým hřebem akce Den dětí byl v 17 hodin koncert zpěvačky Ewy Farne s kapelou. Skvělé vystoupení, ve kterém zazněly nové, ale i dobře známé písně, vidělo odhadem 2000 lidí. Po koncertě se Ewa Farna se svými fanoušky fotila a proběhla autogramiáda.
Dopoledními a odpoledními soutěžními stanovišti prošlo celkem více jak 700 dětí.
Velké poděkování patří Luně SVČ Příbor za vynikající spolupráci, vystupujícím za skvělé výkony, Technickým službám za technickou přípravu a úpravu parku a všem pořadatelům za spolupráci.
Akce DEN DĚTÍ 2015 bude patřit mezi ty velmi vydařené také díky krásnému slunečnému počasí.

Přímo na Mezinárodní den dětí 1. června se město Příbor zapojilo do Mírového běhu 2015, mezinárodního štafetového běhu s hořící pochodní PEACE RUN. více www.pribor.eu
-------------------------------------------------------------

AKTUÁLNĚ | ZPRÁVY 2019 | STALO SE, text. zprávy | ZASEDÁNÍ ZM 2018-2022 | VOLBY 2018-2022 | VOLEBNÍ OBDOBÍ 2014-2018, ZM, volby | ZPRÁVY 2018 | VIDEOKRONIKY | ZPRÁVY ARCHIV | FOTOGALERIE, různé | INZERCE | VYSÍLÁNÍ, info | POŘADY LTV | LOCAL TV | SVATBY | BLAHOPŘÁNÍ | NABÍDKA | BONUS-DOVOLENÁ | ZPRÁVY 2016 | ZPRÁVY 2014 - 2015 | Kontakty | Registrace | Vytvořte poptávku | Vyhledávání | Mapa webu | Textová verze stránek | Homepage