LOCAL TV Příbor - lokální vysílání televize příbor, městská televize, zpravodajství a informace

www.televize-pribor.cz

 
Monday 07/06/20
Je den upálení Jana Husa

Nejnovější dokumenty

2020, 26. týden 20. - 26. 6.
2020, 25. týden 13. - 19. 6.
2020, 24. týden 6. - 12. 6.
2020, 23. týden 30. 5. - 5. 6.
2020, 22. týden 23. - 29. 5.


Místo pro vaši reklamu
zdeDůležité kontakty

Local TV Příbor (tipy do zpráv a náměty na reportáže):
+420 776 725 909
televize-pribor@seznam.cz


DUYVIS VIDEO (kamera, zvuk):
+420 608 738 793
nedoma.duyvis@seznam.cz


Informační centrum Příbor (informace o městě Příboře):
556 455 442
mic@pribor-mesto.czEHD 2015

video - zprávy, reportáže
1. část ve 40. zpravodajství - http://www.televize-pribor.cz/?clanek=678&kategorie=94
(http://www.youtube.com/watch?v=VHbCAbw5RhY)
2. část ve 41. zpravodajství - http://www.televize-pribor.cz/?clanek=680&kategorie=94
(http://www.youtube.com/watch?v=_m5afP-dY30)
3. část ve 42. zpravodajství od 18. 10.

11. - 13. 9. 2015 EHD - reportáž
Tak tady máme Dny evropského kulturního dědictví.... Začaly skvostně. Zahájili jsme je v Příboře nejdříve v pátek 11. 9. vernisáží linorytů žáků Střední školy EDUCA v Novém Jičíně a dvěma koncerty.
Pokračovali jsme v sobotu 12. 9. muzejním ránem - už pátým v pořadí. Muzejní ráno je projekt, který je v rámci České republiky výjimečný. Ne všechna - vlastně žádné muzeum si troufne pozvat své hosty a příznivce do muzea na osmou hodinu ranní. V Příboře to před 5 lety zkusili a záměr se vydařil. Letošní muzejní ráno bylo spojeno s poetickým pořadem o hoboji. Muzeem zněla nádherná zámecká až pohádková hudba v podání hobojistky Markéty Pimkové a jejích dvou žákyň. Doplňoval je muzikant se svým fagotem. Hosté EHD - hosté muzea - už ono ráno dorazili v kloboucích, různých - veselých, decentních, úžasných. Sami příborští muzejníci měli vlastnoručně vyrobené kloboučky, které by obstály v konkurenci těch dnešních průmyslových se vší ctí. Klobouk z choroše, druhý z trávy, třetí z kůry a nakonec z plstěné vlny působily nejen přirozeně, ale také přirozeně jejich nositelům a výrobcům slušely!!!
Hned po hudebním pořadu Dr. Radek Polách zahájil výstavu klobouků, která všude budí velký ohlas a obdiv! Expozice začala vznikat před dvěma lety a během doby, co putuje po vlastech českých a zemi slovenské, ji navštívilo na 150 000 lidí. Mimo jiné obsahuje i koupací čepici, v níž se fotografovala Marilyn Monroe..., nebo třeba čepici Petra Bezruče a další. Celkem 180 klobouků je v Muzeu Novojičínska, p. o., v příborské pobočce k vidění až do 29. 11. 2015.
Po prohlídce výstavy - abslovovali ji také hosté z družebního polského Przedborze - starosta Příbora předal osmi lidem Cenu starosty. Cenu získali například Metoděj Beran za svou práci v loutkovém divadle a uměleckou činnost, nebo Miroslav Olšaník za dlouholetou činnost v městské samosprávně, nebo také Marie Šupová za neutuchající elán a práci ve Společnosti S. Freuda a při pořádání mezinárodní výtvarné soutěž Můj sen.
Převzetí obohatili svým vystoupením paní učitelky Základní umělecké školy v Příboře.
A to už byl čas na první procházku městskou památkovou rezervací s Mořicem Jurečkou. Začala ve věži farního kostela....
V té době už byly také otevřeny všechny památky. V kostele sv. Františka jsou vystaveny ornáty. Na radnici jsou dvě výstavy - jedna fotografií Milan Strakoš - věnovaná nedožitým 65. narozeninám nejdéle sloužícího starosty v dějinách Příbora a také je tady výstava plakátů "Jak šel čas" mapující vývoj města od počátku po rok 2010.
Před radnicí je zpřístupněna putovní výstava Má vlast.
V klášteře je vidět malý soubor fotografií z počátků a také z rekonstrukce kláštera.
Za prohlédnutí stojí též rodný dům S. Freuda a další kostely - sv. Valentina a sv. Kříže!
FOTOGRAFIE ZDE http://cs-cz.facebook.com/priboroficialni
13.40 hod. 12. 9. 2015

Tak jsme zpátky...
program na náměstí ale stále pokračuje. Je 18.30 hod.
Ve dvě hodiny odpoledne zahájila program paní místostarostka Dana Forišková u kovové sochy sv. Jana Sarkandera. Stojí před domem č. 42. Sochu zhotovil jako svou maturitní práci student SŠ Ave Art v Ostravě J. Řezníček. Věnoval ji městu Příboru. 5 let trvalo než se definitivně rozhodlo, že místo, které mu autor určil a s nímž souhlasili i pracovníci památkového ústavu a též členové komise pro městskou památkovou rezervaci, je to pravé. Jsme ráda, že aspoň na dnešní den z výlohy obchodu daného domu zmizely velké plakáty se slevou na zboží.
Poté sochu posvětil a motlitbu pronesl pan farář Jindřich Švorčík.
Vzápětí představil - tentokrát před radnicí - výstavu Má vlast cestami proměn starosta Příbora Bohuslav Majer. Jde o výstavu, v níž se představují v proměnách také tři příborské památky - klášter, rodný dům Sigmunda Freuda a uličky pod kostelem. Pro jednu z nich můžete hlasovat!!!
www.cestamipromen.cz/hlasovani
Vede tachovská jízdárna, špatně si ale nevede ani příborská piaristická kolej.
A pak už ti, kteří stihli během dopoledne navštívit všechny památky, zůstali na náměstí a sledovali program s lodí La Míja - s cirkusem trochu jinak. Program byl určen zejména dětem. Děti naštěstí přišly, ale vešlo by se jich do centra města ještě mnohem víc.
Všichni, kteří našli odvahu a nasadili si na hlavu jakoukoli pokrývku - od klobouku přes kšiltovku až po šátek, dostali odměnu - perníčkový klobouček. Chutnal výborně!! Do šesti hodin večer bylo rozdáno na 60 malých sladkých kloboučků. Viděli jsme v kloboucích celé rodiny - maminky, tatínky, děti, a také dědečky a babičky. Byl to moc pěkný pohled.
Ani hlad a žízeň účastníci Dnů evropského kulturního dědictví nemohli mít. Nabídka ve stáncích postačovala. Nabízelo se sladké - oříšky v karamelu, perníčky, slané dobroty, mastné - klobásky, masová směs, guláš. Ani pití nechybělo.
Zeptali jsme se několika lidí na jejich dojmy a pocity... A co myslíte? Buď jsme měli štěstí, nebo prostě to tak bylo: "Přijeli jsme za dcerou z Vyškova a jsme moc spokojení, moc se nám to tady líbí," řekli jedni manželé. Nebo cyklistka prozradila: "Jsem ze Štramberka a je to tady moc pěkné, jsem ráda, že jsem tady."
Paní místostarostka se rozhlédla a konstatovala: "Děvčata z kultury odvedla kus práce, program je pěkný, bohatý od rána do večera, máme tady hosty z jiných měst. Nevím, na co bychom víc místní Příboráky nalákali?"
A pan starosta z Przedborze? Byl velmi spokojený: "Příbor je krásné město, krásné. Máte nádherné náměstí, naše není tak pěkné. Vedení města a pan starosta jsou příjemní hostitelé. Bavili jsme se o další spolupráci, o spolupráci například škol. A co se mi líbilo z naší návštěvy nejvíce? Jednoznačně muzeum. Výstava klobouků byla překvapivá, bohatá a také ženy v kloboucích jsou nádherné." Pan starosta byl spokojený také proto, že expozicí je v polštině provedla průvodkyně muzea Monika Chromečková.
Ti, kteří na náměstí ještě zůstali a vydrží do tmy, budou svědky ohňové šou.
12. 9. 2015, 18.50 hod.

Ještě pár čísel: komentované prohlídky památkovou rezervací absolvovalo kolem 70 lidí, dopoledne mezi nimi bylo 22 turistů z Kopřivnice.
Kostel sv. Františka si prohlédlo i s ornáty 118 lidí.
Muzeem během muzejního rána a zahájení výstavy dorazilo na 60 lidí. Pak už přicházely tu větší, tu menší skupinky.

Kolem sedmé hodiny vystoupila slečna Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková, písničkářka a zpěvačka z Frýdku Místku. Moc hezky zpívala. Lidí jako by večer přibylo a zpěvačka se svými kolegy měla velký ohlas.
Program skončil ohňovou šou.
22.20 hod.

V neděli na viděnou v 16 hodin v parku na kapele Legendy se vrací.
A též v neděli uvádíme premiéru našich zpráv. -:)

Neděle 13. 9. 2015
Parááááda. Jak jinak jedním slovem vyjádřit pocity z koncertu kapely Legendy se vrací. Ti, kteří přišli na dechovku nebo klasickou hudbu, ti odešli. Ale nedá se říci, že všichni. Někteří čekali, copak to uslyší. Ti znalí věci, se těšili. Nelitoval nikdo.
Park plný lidí se "Legendám" podařilo dokonale rozproudit. Lidé si podupávali, dokonce tancovali - tancovali hosté z Polska, starosta se svou ženou, přátelé Legend, tancovali náctiletí i ...sátiletí.
Byli jsme svědky toho, jak o podpis po koncertě plném hitů známých skupin (např. Pink Floyd, Abba...atd.) žádaly děti!, žádali mladí dospěláci, ale také dámy a pánové ve věku nad 70 let.
Muzikanti publikum prostě okouzlili.
Líbila se také novinka kapely - autorská Nakreslím ti království. V Příboře zazněla v koncertní premiéře. Něžná, parádní.
http://cs-cz.facebook.com/legendysevraci
Dny Evropského kulturního dědictví v Příboře skončily. Kdo chtěl, si je užil a cestu na ně a s nimi spojenou zábavu i poučení si našel.
Ještě fotografie.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.864187290330794.1073742037.100002185944344&type=3
Celý víkend fotila Stanislava Slováková. Děkujeme za vynikající výkon, rychlé předání fotografií ke zveřejnění a též za snímky zachycující atmosféru právě uplynulého víkendu!!
Paní vedoucí kanceláře vedení města Ing. Ivetě Buskové děkujeme za bleskové (noční) řazení fotografií na FB města.
13. 9. 2015 22.20 hod.

A ještě info z Deníku: http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/dny-pamatek-byly-ve-znameni-klobouku-a-osobnosti-20150913.html
14. 9. 2015

V LTV akci ke Dnům evropského kulturního dědictví rozdělíme do několika částí - vy uvidíte všechny.

Výstava v Galerii na radnici v Příboře
http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-pribore-si-pripominaji-byvaleho-starostu-vystavou-20150904.html

AKTUÁLNĚ | ZPRÁVY 2020 | ZPRÁVY 2019 | STALO SE, text. zprávy | ZASEDÁNÍ ZM 2018-2022 | VOLBY 2018-2022 | VOLEBNÍ OBDOBÍ 2014-2018, ZM, volby | ZPRÁVY 2018 | VIDEOKRONIKY | ZPRÁVY ARCHIV | FOTOGALERIE, různé | INZERCE | VYSÍLÁNÍ, info | POŘADY LTV | LOCAL TV | SVATBY | BLAHOPŘÁNÍ | NABÍDKA | BONUS-DOVOLENÁ | ZPRÁVY 2016 | ZPRÁVY 2014 - 2015 | Kontakty | Registrace | Vytvořte poptávku | Vyhledávání | Mapa webu | Textová verze stránek | Homepage